Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

Odpowiedz

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: eldon.kozey » śr paź 16, 2019 6:22 am

Ja budowałam w górach. Był co prawda mały strach, czy ekipa budowlana zrobi wszystko jak należy, ale zaufałam i teraz mam domek letniskowy jak marzenie

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: ofelia » śr paź 16, 2019 2:13 am

Myślę, że w tym przypadku dobrym pomysłem będzie budowa domu z prefabrykatów. Słyszeliście o tym? Na stronie https://www.mabudo.com znajdziecie wszystkie informacje na ten temat. Moim zdaniem to duże ułatwienie, skraca też czas budowy.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: ulka55 » pt paź 11, 2019 4:01 am

Myślę, że budowa domu na odległość jest dość ryzykowna. Musiałbyś mieć ekipę budowlaną której bezgranicznie ufasz. My z mężem chcemy budować odm według projektu z https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt i zdecydowaliśmy, że na czas budowy mąż przeprowadzi się do rodziców żeby być bliżej i wszystkiego doglądać.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: liczi » śr wrz 25, 2019 3:03 am

Budowa domu z pewnością nie jest taka prosta, trzeba przede wszystkim dokładnie zapoznać się z warunkami terenu i jak wygląda choćby dostęp do podstawowych mediów, w tym kanalizacji. Bywa i tak, że zamiast podciągniętych rur od kanalizacji mamy do czynienia z oczyszczalnią lokalną, tutaj pod tym adresem można zapoznać się z artykułem na ten temat. Pokazuje jakie są tego korzyści i w których przypadkach takie rozwiązanie jest lepsze.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: Concetta » śr lip 31, 2019 9:25 am

Osobiście jednak wolałabym osobiście dopilnować budowy domu. Przy czym jeżeli ktoś jest obecnie w trakcie budowy, warto zwrócić uwagę na konkurs, organizowany przez Pracownię MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/konkurs-fotograficzny-2019 . Można tutaj bowiem nie tylko pochwalić się postępami prac, ale też wygrać rewelacyjnego robota koszącego:).

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: turasek » śr lip 03, 2019 5:34 am

Jeśli budujesz dom, to pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu kanalizacji, pogotowie kanalizacyjne Warszawa https://czystarura.pl/ jest moim zdaniem jedną z najskuteczniejszych firm, które dokładnie wykonują swoje zadanie i warto im je powierzyć

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: ocalona » pn cze 17, 2019 8:24 am

Nie i raczej bym się na coś takiego nie zdecydowała. Przecież budowy trzeba doglądać, a my wszystko chcemy mieć pod kontrolą. A skoro o tym, to czy Projekt Parterowy 4 https://www.mgprojekt.com.pl/parterowy-4 jest Wam może znany ? Jak się buduje według niego?

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: PodnoSimy » czw cze 13, 2019 4:35 am

Spora część polaków buduje dom w Polsce, mieszkając i pracując za granicą. Wydaje mi się, że jest to jak najbardziej wykonalne, o ile nie potrzebujesz dobierać kolorów w sposób iście pedantyczny. A no i jeśli potrzebujesz dźwigi na budowę to się polecam :D

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: ulka55 » pn cze 03, 2019 7:43 am

Moim zdaniem budując dom lepiej być na miejscu chyba ze masz swietną ekipę budowlaną któej ufasz w 100%. Mój brat miał budować dom tego typu https://www.mgprojekt.com.pl/oszust mieszkając w Warszawie. Stwierdził jednak, że woli wrócić do Poznania i czuwać nad budową niż się stresować w stolicy, ze coś pójdzie nie tak.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: asabert5 » wt maja 14, 2019 10:48 am

Mam dla Was bardzo interesującą ofertę, jezeli planujecie budowe lub macie firme budowlaną na pewno Was zaciekawi. Chciałbym Wam polecic firmę Serwis Budowy S.A. , która zajmuje się zaopatrzeniem placu budowy , a której oferte i opis znajdziecie na https://serwisbudowy.pl/kategoria-produ ... /stropowe/ . Bardzo często korzystam z ich pomocy, ponieważ maja bardzo dobre ceny i bardzo duzy wybór asortymentu.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: honorata » śr maja 08, 2019 3:48 pm

Tak, ja budowałam taki dom na odległość, dlatego myślę, że będę w stanie udzielić Ci kilka dobrych rad w tym zakresie. Pierwsza jest taka, żebyś porządnie sprawdził Twojego wykonawcę, bo bardzo łatwo jest się naciąć w dzisiejszych czasach. Najlepiej będzie jak po prostu wejdziesz sobie na jakieś forum tematyczne i tam zapytasz o jakichś fachowców - najlepiej jest to chyba załatwiać dzisiaj w ten sposób. Druga rada jest taka, że niezależnie od tego jak dobrą będziesz miał ekipę budowlaną, to z racji tego że nie będziesz mógł ich kontrolować na miejscu, to lepiej jest od razu zadbać o ich wyposażenie i zapewnić im najwyższej jakości profesjonalny sprzęt budowlany. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że absolutnie kluczowe będą tutaj piły do betonu - ja korzystałam tutaj ze sprzętu marki Husqvarna który znalazłam na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/ i powiem Ci, że byłam naprawdę bardzo zadowolona, bo robotnicy dzięki temu porządnie wykonali swoją pracę i wybudowali piękny dom.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: Juranda » śr kwie 17, 2019 12:12 pm

Jezu, nie. Nie wyobrażam sobie nie pilnować tak wielkiej inwestycji. Za to moja koleżanka zostawiła wszystko w rękach nieznajomych fachowców i na końcu tak - zapłaciła dwa razy więcej za materiały, a i potrzebowała wynajem osuszaczy lublin , bo ściany nie zdążyły wyschnąć przed kolejnym etapem prac (były źle przygotowane) . Nie zgodziłabym się na to za nic.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: Dyrka » czw kwie 11, 2019 1:11 pm

Wydaje mi się, że nie odważyłabym się.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: Franeek29 » czw kwie 11, 2019 5:20 am

Raczej trzeba mieć budowę domu zawsze na oku. Do tego należy sprawdzić czy nasza zamontowana kanalizacja jest odpowiednia. Firma http://www.czyszczeniekanalizacji.com.pl/ zajmuje się czyszczeniem i udrażnianiem kanalizacji, więc warto skorzystać z ich usług.

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

autor: Chivausis » czw mar 21, 2019 9:20 am

My czegoś takiego nie robiliśmy, balibyśmy się, że coś zrobią nie tak bez naszego nadzoru... A później weź i odkręcaj poprowadzone w inną stronę instalacje teletechniczne, krzywo położoną posadzkę czy inne akcje robotników.

Na górę